Anadolu Yakası’nın En İyi 5 Serpme Kahvaltıcısı

Anadolu Yakası Serpme Kahvaltı

İstanbul, serpme kahvaltısıyla ünlü diğer illerimiz kadar başarılı bir ilimizdir. Gerek manzaralı işletmeler gerekse işletmelerin sunum şekilleri ve çeşitliliğiyle çığır açmış mekanlara sahiptir. Bir önceki yazımızda Avrupa yakası serpme kahvaltı mekanlarını inceledik, bu yazımız ise Anadolu yakası serpme kahvaltıları üzerine olacak. Büyük şehrin vermiş olduğu telaş ve günün erken saatlerinde hayatın çok hızlı bir şekilde başlaması çoğu insanı yormaktadır ve stres altına sokmaktadır. Bu yorgunluk ve stresi üzerinden atmak isteyenler için 5 serpme kahvaltı mekanını sizlere vereceğiz.

Kuleli Yakamoz

Kuleli Askeri Lisesi’nin hemen yanı başında olan ve adını da buradan almış bir mekandır. Anadolu yakası serpme kahvaltı ve boğaz manzarası denilince akla ilk gelen mekanlardan biridir. Boğaza sıfır olan bu işletme ürünleri ve manzarasıyla hafta sonlarını sizin için güzelleştireceğini garanti ediyor. Balık restoranı olarak bilinen bu eşsiz işletme hafta sonlarında kahvaltısıyla öne çıkmaktadır.

Ücretlendirme

Açık büfe kahvaltısı: Cumartesi ve Pazar saat 9’dan itibaren vermektedirler 110 tl olan açık büfe kahvaltılarına sınırsız çay ve sınırsız Osmanlı şerbeti ikramlarıdır.

Serpme kahvaltı: Fiyatı 75 tl olan ve zengin ürünleriyle sınırsız çay ile servis edilmektedir.

Rezervasyon yaptırmak sizin için en sağlıklısı olacaktır.

Adres: Çengelköy – Kuleli Caddesi No: 69 Üsküdar / İSTANBUL
Telefon: +90 (216) 318 9505

Çınaraltı Aile Çay Bahçesi

Boğaza sıfır manzarasıyla büyüleyen ve diğer mekanlardan daha uygun fiyatlandırma yapan bir Anadolu yakası serpme kahvaltı mekanı arıyorsanız bu mekan tam size göre. Diğer mekanlardan 1-0 önde olmasını sağlayan etken herkes kendi evinde hissetsin diye dışardan yiyecek getirilmesine izin veriyor oluşudur. Buna ek olarak evden yemek getirmekle uğraşmak istemeyenler için anadolu yakası serpme kahvaltı mekanları arasında Çınaraltı’nın size sunduğu kahvaltı çeşitleri ve ürün çeşitliliği fiyat olarak çok uygun olacaktır.

Kahvaltı tabağında bulunanlar

Beyaz peynir, kaşar peyniri, zeytin çeşitleri, bal, tereyağ, reçel, yumurta, domates, salatalık, biber, maydanoz

Fiyat: 25 tl

Özellikle kahvaltı tabağınıza ek olarak menemen istemeyi unutmayınız. Pişman olmayacaksınız.

 Menü

Adres: Çengelköy, Çınarlı Cami Sk. No: 4 A, 34680 Üsküdar/İstanbul

Telefon: (0216) 422 10 36

Mihrabat Korusu

Şehirden biraz uzaklaşmak, boğaz manzaralı ve yeşillik içinde sessiz sakin bir ortamda sakinleşmek istiyorsanız bu mekan tam size göre. İstanbul’un önde gelen korusu olan Mihrabat korusu Anadolu yakası serpme kahvaltı mekanı arayanlar için hafta içi ve hafta sonu serpme kahvaltı sunmaktadır. Eşsiz boğaz manzarası ve ürün çeşitliliği ile sizi görsel ve tatsal bir doygunluk sunacağının garantisini verebiliriz.

Serpme kahvaltı içeriğinde bulunan sahanda sucuk, sahanda yumurta, ev yapımı reçeller, lor peyniri, zeytin, börek, bal, kaymak, poğaça, tahin pekmez, mevsimine göre daldan toplanmış meyveler bulunmaktadır.

Önemli ve artı bir özellik ise 0-6 yaş çocuklar için ücret alınmıyor oluşudur.

Rezervasyon yaptırmanız sizin için en sağlıklısı olacaktır.

Rezervasyon için tıklayın

Adres: Mihrabat Caddesi No:50 Kanlıca Beykoz / İSTANBUL

Telefon: +90 216 425 8616

              +90 530 402 13 13

ANADOLU YAKASI SERPME KAHVALTI

Sizin için özenle hazırladığımız kahvaltılık ürünlerimiz için tıklayınız.

Vaniköy Cafe

Vaniköy cafe Yaklaşık 20 yıllık tecrübesi ile Vaniköy’de yer almaktadır. Müthiş manzarası ve eşsiz yemekleri ile Anadolu yakası serpme kahvaltı tecrübesi isteyenlere kapılarını açmaktadır. Ücretsiz wi-fi, ücretsiz otopark ve özel grup indirimler ile dikkat çeken bu mekan restoran ve cafe bölümü ile hizmet vermektedir.

Serpme Kahvaltı İçeriği

Beyaz peynir, kaşar peyniri, Erzincan tulumu, örgü peyniri, çeçil peyniri, zeytin çeşitleri, bal, kaymak, tereyağı, mevsim reçelleri, domates kokteyl, nutella, Çengelköy bademi ve bunlara ek olarak sınırsız çayı ile size hizmet vermekte olup fiyatı ise 110tl’dir. (Pan kek, yumurtalı ekmek, menemen, sucuklu yumurtadan birini fiyata dahil olarak seçebilirsiniz)

Menü için tıklayınız

Adres: Vanıköy Caddesi No:2 Kandilli, Üsküdar, İstanbul, Türkiye

Tel : +90 216 462 05 41

Big Chefs Anadolu Hisarı

Birçok kişinin adını duymuş olduğu Big Chefs Anadolu yakası serpme kahvaltı arayanlar için de bir seçenek olmaktadır. Her şeyi taze ve mevsim ürünleriyle hazırlayıp size çok güzel bir tecrübe sunacağını garanti eden bu mekan dekorasyonu ve güler yüzlülüğü ile de dikkat çekiyor. Kahvaltı servisi hafta için 12:00, hafta sonu ise 15:00’a kadar devam etmektedir.

Birden fazla kahvaltı çeşitliliğiyle size çok seçenek sunan Big Chefs’in favori kahvaltı türleri serpme kahvaltı ve Ana Dolu Dolu Kahvaltısıdır.

Kahvaltı İçerikleri

SERPME KAHVALTI

EZİNE BEYAZ PEYNİRİ, KARS ESKİ KAŞAR, ERZİNCAN TULUM PEYNİRİ, BURGU PEYNİRİ, ÇEÇİL PEYNİRİ, KREM PEYNİR, SAHANDA YUMURTA, SAHANDA SUCUK, GEMLİK SİYAH ZEYTİN, ANTAKYA KIRMA ZEYTİN, ZEYTİN TAPENADE, ACUKA, DOMATES, SALATALIK, SİVRİ BİBER, TEREYAĞI, KAYMAK, KARADUT REÇELİ, SÜZME BAL, TAHİN & PEKMEZ, NUTELLA, PİŞİ, BAZLAMA, SİMİT, PEYNİRLİ GÖZLEME, FİLTRE KAHVE, İNCE BELLİ BARDAKTA SINIRSIZ DEMLEME ÇAY

ANA DOLU DOLU KAHVALTI

ERZİNCAN TULUM PEYNİRİ, KARS ESKİ KAŞAR, EZİNE BEYAZ PEYNİRİ, BURGU PEYNİRİ, SAHANDA YUMURTA, ANTAKYA KIRMA ZEYTİN, GEMLİK SİYAH ZEYTİN, ACUKA, VİŞNE DOMATES, ÇENGELKÖY SALATALIK, TEREYAĞI, PORTAKALLI HAVUÇ REÇELİ, TAHİN & PEKMEZ, KARADUT REÇELİ, BAZLAMA, BOLU TAM BUĞDAY EKMEĞİ, SINIRSIZ DEMLEME ÇAY, TÜRK KAHVESİ

Menü için tıklayınız.

Adres: Anadolu Hisarı, Küçüksu Cd. No:4, 34810 Beykoz/İstanbul

Telefon: (0216) 308 93 28

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.