Uyuyamayanlar için haşhaş faydalarına birlikte göz gezdirelim. Covid döneminde evde geçirdiğimiz süre uzayınca uyku düzenlerimiz de bir hayli alt üst olmuş durumda diyebiliriz. Uyku düzenlerine bir çare arayan insanlar çeşitli yöntemlere başvursa da birçoğundan etkili bir dönüş alamamışlardır. Bu yazımızda size önerimiz ‘’haşhaş’’ olacak. Uyuyamayanlar için haşhaş güzel bir dinlendirici olacak. Rahat bir uyku uyuyarak haşhaşın faydalarını göreceksiniz.

Haşhaş Nedir?

Yüzyıllardır doğada bulunan en etkili ağrı kesici olarak sayılan haşhaş, sıcak ve ılıman bölgelerde yetiştirilen ve pek çok türü olan otsu bitkidir. Haşhaş yüzyıllardır sağlık sektöründe kullanılarak vücudumuza yüzlerce faydası vardır. En etkili haşhaş faydası da sakinleştirmesidir. Uyuyamayanlar için tercih edilmektedir.

haşhaş faydaları

DOĞAL KAHVALTILIK ÜRÜNLERİMİZİ SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Haşhaş Besin Değerleri

Besin Değeri100 gramda% Günlük Değer *
Kalori553 kcal% 27.6
Karbonhidrat8.7 g% 2.9
     Lif4.0 g% 16.0
Protein31.6 g% 63.1
Yağ48.8 g% 75.0
     Kolesterol0.0 mg% 0.0
A Vitamini11.0 IU% 0.2
C Vitamini0.5 mg% 0.8
Potasyum1200.0 mg% 34.3
Kalsiyum70.0 mg% 7.0
Demir8.0 mg% 44.2

Uyuyamayanlar İçin Haşhaş Faydaları

Haşhaş tohumu ve işlenmiş hali ile vücudumuza yüzlerce yararı bulunmaktadır. Bu yararlardan birisi de insanı sakinleştirmesidir.  İçerdiği anti-depresan özellikli maddeler ile insanı stres ve depresyondan uzaklaştırmaya yardım eder. Stres ve depresyondan uzaklaştırması da insanların daha iyi ve kaliteli bir uyku çekmesine yardımcı olabilir. Uyuyamayanlar için tercih edilecek bir yöntemdir.

Uyuyamayanlar İçin İyi Bir Uyku Tarifi

Malzemeler

  • 1 bardak su
  • 1 tatlı kaşığı haşhaş tohumu.
  • 1 tatlı kaşığı bal.

Yapılışı

  • Haşhaş tohumunu ve suyu bir kapta kaynatın.
  • Kaynattığınız suyu bir bardağa alın ve içerisine bal ekleyin
  • Uyumadan bir saat önce tüketin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.