Siz de Ketojenik Diyet ile kilo vermeye karar verdiyseniz gelin hep birlikte ketojenik diyet nedir birlikte bakalım. Diyet listelerinin aksine hayatınızın temeline alacağınız bir anlayış ile hiç anlamadan ketojenik diyet hayatınıza alacak ve kilo vermeye başlayacaksınız. Türkiye’de her gün öğünlerini paylaşarak takipçilerine ilham olan Sağlıklı Yaşıyoruz instagram hesabının sahibi Nurçin Çağlar ve Okan Çağlar ketojenik diyet ile sağlıklı beslenmeyi takipçilerine çok güzel anlatıyor. Sağlıklı beslenme ile kontrollü şekilde yağlı tohumlar tüketmeye başlayınca da kilo vermek kaçınılmaz oluyor.

https://www.instagram.com/saglikliyasiyoruzcom/?hl=tr hesabını takip ederek ketojenik diyet hayatımıza nasıl alırız detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Ketojenik Diyet Nedir?

Ketojenik Diyet karbonhidrat miktarı düşük, yağ oranı yüksek besinleri tüketmektir. Karbonhidratları önemli derece sınırlayıp, yağ ve protein tüketimini arttırdığımız bir beslenme biçimidir. Ketojenik Diyet Yüksek oranda yağ ve protein içeren balık, zeytinyağı gibi besinleri tüketerek düşük karbonhidrat durumunda vücudun enerji sağlamak için yağ yakmasıdır.

Yağ ve Protein oranı yüksek Besinler ile #Ketojenik Diyet – #Sağlıklı Beslenme

Ketojenik Diyet ile Kilo Vermek

Ketojenik Diyet ile yağ ve protein oranı yüksek besinler tüketerek sağlıklı beslenme biçimini hayatınıza geçirmiş olacaksınız. Sağlıklı beslenme ile kilo vermeye başlayacaksınız. Ketojenik Diyet ile Vücudunuzdaki yağı yakacağınız için kilo vermek çok keyifli olacak.

#Ketojenik Diyet ile #Kilo Vermek için Sağlıklı #Yağlı Tohumlar

– Ketojenik Diyet ile Sağlıklı Yağ tüketimini arttırın. Zeytinyağı, kanola yağı, fındık yağı, bitkisel yağlar, yağlı tohumları öğünlerinize dahil edin.

– Ketojenik Diyet ile Sebzeleri kızartmak yerine buharda pişirin. Ispanak gibi yeşil renkli sebzeleri çiğ olarak tüketebilirsiniz.

– Ketojenik Diyet ile Bol Bol Su tüketin.

– Ketojenik Diyet ile Protein ve yağ oranını kontrol altına alın. Bunun için içerik okuyabilir, bir uzmandan destek alabilirsiniz.

– Ketojenik Diyet bir hastalığınız varsa mutlaka doktor kontrolünde uygulanmalıdır.

Sadece Ketojenik Diyet ile kilo vermek için değil, bir hastalığın etkilerini de azaltmak için uygulanabilir. Ketojenik Diyet ile sağlıklı beslenme edineceğiniz için hastalıklara iyi gelecektir.

#Ketojenik Diyet ile #Kilo Vermek Çok Kolay

Ketojenik Diyet ile kilo vermek için tüketebileceğiniz susam ezmesi ile ketojenik susam ekmeği yapabilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=kZaRyeq-Xvo linkinden Ketojenik Susamlı Ekmek yapılışını izleyebilirsiniz.

https://mutlubisabah.com/tarifler/susam-ezmesi-nasil-yapilir/ yazımızdan kolayca yağlı tohumlar kullanabileceğiniz tarifler için ketojenik diyet beslenmenizde kendi susam ezmenizi elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.