Ketojenik Diyet ve Yağlı Tohumlar tüketmenin ilişkisini inceleyeceğiz. Ketojenik diyetin en önemli noktası yağ oranı yüksek besinler tüketmektir. Ketojenik Diyet için muhteşem bir protein kaynağı olan yağlı tohumlar E vitamini, magnezyum, potasyum, çinko ve bakır gibi vitamin ve mineralleri de içeriyor. Tekli ve çoklu doymamış yağ asitleri ve bitki sterolleri, kolesterol seviyelerini düşürüyor. Ketojenik diyet ve yağlı tohumlar daha fazla miktarda kullanılıyor ve tokluk hissi oluşmasına da yardımcı oluyor. Bunların yanısıra kan şekerini dengeleyen yağlı tohumlar, içeriğindeki folik asitle, kandaki homosistein düzeyini azaltarak, kalp sağlığını koruyorlar. Ketojenik diyette yağlı tohumlar tüketerek sağlıklı beslenmeyi tercih ederek kilo vermek daha da kaçınılmaz oluyor. Ketojenik Diyet karbonhidrat miktarı düşük, yağ oranı yüksek besinleri tüketmektir. Karbonhidratları önemli derece sınırlayıp, yağ ve protein tüketimini arttırdığımız bir beslenme biçimidir. Ketojenik Diyet Yüksek oranda yağ ve protein içeren balık, zeytinyağı gibi besinleri tüketerek düşük karbonhidrat durumunda vücudun enerji sağlamak için yağ yakmasıdır. Ketojenik Diyet ile yağ ve protein oranı yüksek besinler tüketerek sağlıklı beslenme biçimini hayatınıza geçirmiş olacaksınız. Ketojenik Diyet ile sağlıklı bir yaşam tarzını hayatınıza dahil edebilirsiniz. Yağlı tohumlara ulaşımımız hem çok kolay hem de çok uygun fiyatlara olabiliyor.

Ketojenik Diyet ve Yağlı Tohumlar tüketebileceğiniz susam ezmesi ile ketojenik susam ekmeği yapabilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=kZaRyeq-Xvo linkinden Ketojenik Susamlı Ekmek yapılışını izleyebilirsiniz.

https://mutlubisabah.com/tarifler/susam-ezmesi-nasil-yapilir/ yazımızdan kolayca yağlı tohumlar kullanabileceğiniz tarifler için ketojenik diyet ve Yağlı tohumlar beslenmenizde kendi susam ezmenizi elde edebilirsiniz.

Ketojenik Diyet Sırasında Tüketilebilecek 5 Yağlı Tohum

  • Susam
  • Haşhaş
  • Yer Fıstığı
  • Fındık
  • Keten Tohumu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.